Connect-Ease 12 Volt Multi (4) Fused Connection Kit Fuses Included Lithium Compatible RCE12VB4FK
Product image 1
1 / 4
Protect your expensive electronics, with fused connectors to safeguard expensive electronics, connect a 12V trolling motor to our 10 AWG lead for up to 15 AMP draw and three 14 AWG leads for up to a 10 AMP draw to allow multiple electronics to be quickly and easily connected and disconnected to a battery.
Remove expensive batteries for storage, replacement or theft protection in seconds.
Once our products are installed, no tools are needed for the removal, replacement or storage of expensive marine batteries. Using the Connect-Ease series of products allows connecting any 12V marine battery with any equipment or device at any time, any place, easily and quickly, by simply snapping the connectors together.
Lithium Compatible
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description